16 Temmuz 2024
weather
30°
Künye İletişim
OncuGazetesi Yerel Bahçelievler'deki Yıkılan Binanın Etrafındaki Binalar Risk Altında

Bahçelievler'deki Yıkılan Binanın Etrafındaki Binalar Risk Altında

İstanbul'un Bahçelievler ilçesinde 27 Haziran tarihinde meydana gelen 4 katlı binanın yıkılması sonucunda, bölgedeki 5 binada karot örneği alındı. Bu örneklerin incelenmesi sonucunda, söz konusu binaların da risk altında olduğu belirlendi ve ev sahipleri tahliye edilecek. Ev sahipleri, kiralık ev bulma konusunda zorluk çektiklerini dile getirerek yetkililerden yardım talep ettiler.

1 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Bahçelievler'deki Yıkılan Binanın Etrafındaki Binalar Risk Altında

Bahçelievler Zafer Mahallesi'nde bulunan Yadigar Sokak'ta meydana gelen 4 katlı binanın kendiliğinden yıkılması sonrasında Bahçelievler Belediyesi, çürük olduğu şüphesiyle 5 binadan daha karot örneği aldı.

70 Daire Risk Altında

Yapılan incelemenin ardından belediye ekipleri, toplamda 70 dairenin bulunduğu 5 apartmanın çürük olduğunu tespit etti. Bu doğrultuda bazı bina sakinleri, karot sonuçlarını beklemeden evlerini boşaltmaya başladı.

Daire Sahiplerinden Yardım Çağrısı

Bahçelievler'deki çürük binalarla ilgili konuşan daire sakinlerinden Cemile Karakaş, belediyeden yardım talebinde bulunarak, "İki hafta önce bu bina yıkıldı ve kaç binaya zarar verdi. Sonra örnek aldılar. Dediler ki, haber vereceğiz, binayı siz de boşaltacaksınız. Boşaltmaya hazırız ve girmeye korkuyoruz. Ev yok, şuan ev arıyoruz, herkes fırsatçılık yapıyor. Kiraları uçurdular, 20 bin TL'den aşağı ev yok." şeklinde konuştu.

Risk Altındaki Binaların Durumu

Diğer bir daire sakini Yusuf Zeyrek ise, "Yaklaşık 10 gün önce yan binamız yıkıldı ve tehlikeli olduğu için bizim binadan ve yandaki binalardan karot alındı. Büyük ihtimalle 3 ay içerisinde 5 tane bina yıkılacak." ifadelerini kullandı.

Ödemiş'te Çıkan Orman Yangını Kontrol Altına Alındı

Ödemiş'te Çıkan Orman Yangını Kontrol Altına Alındı