16 Temmuz 2024
weather
30°
Künye İletişim
OncuGazetesi Gündem AFAD'dan Kritik Uyarı: Şiddetli Yağışlar Kapıda

AFAD'dan Kritik Uyarı: Şiddetli Yağışlar Kapıda

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Samsun, Ordu ve Giresun illerinde kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Özellikle Samsun kıyı kesimleri için çok kuvvetli yağışların beklendiği belirtildi. Vatandaşların tedbirli olmaları ve olası olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmaları önemle vurgulandı.

1 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
AFAD'dan Kritik Uyarı: Şiddetli Yağışlar Kapıda

AFAD'dan Samsun, Ordu ve Giresun Çevreleri İçin Yağış Uyarısı

Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD), sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli, Samsun'un kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli yağış beklendiğini belirtti.

VATANDAŞLAR SMS İLE UYARILDI

Turuncu yağış uyarısı verilen Samsun'daki tüm vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması konusunda SMS ile bilgilendirme yapıldığı aktarılan AFAD'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:* “AFAD Afetlere Müdahale Genel Müdürü, olası olumsuz durumlara karşı koordinasyonu sağlamak amacıyla bölgeye intikal etmiştir.* Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamındaki ilgili Afet Grupları bilgilendirilmiş, yeterli sayıda personel ve aracın hazır bulundurulması talep edilmiştir.* Olası olumsuz hava koşullarına karşı iş makineleri afet duyarlılığı yüksek olan bölgelerde ve bu bölgelerin yakınlarında konuşlandırılmıştır.* Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.”

Hollandalı Futbolcu Dumfries: 'Ekstra Motivasyona İhtiyacım Yok!'

Hollandalı Futbolcu Dumfries: 'Ekstra Motivasyona İhtiyacım Yok!'